Стихарі для священнослужителів

Стихар для священика

У своєму служінні християнські священики використовують велику кількість різних атрибутів і речей. Також вони носять не звичайний, а спеціальний одяг, причому під час святкового богослужіння він один, під час звичайної недільної меси - інший, в повсякденності - третій. Обов'язковою є використання стихаря, купити який можна у нас в режимі он-лайн.

Даний предмет шатів для священнослужителя відомий давно. Ще первосвященики часів Старого Завіту носили білий одяг, що сильно нагадував стихар. Сьогодні різновиди виробу використовуються практичним усіма християнськими конфессіями.

Стихар священика - це просторий одяг особливого крою, переважно білого кольору, який символізував ангельську радість, душевну чистоту. Вбрання також означає єднання з Богом, отримання його благодаті, духовної радості, чистоти душевної і тілесної. Під час надягання його священик читає особливу молитву. Сьогодні більшість виробів витримано в білому і світлих тонах, хоча не рідкість і інше забарвлення - жовте, червоне, блакитне, біле.

Храмовий одяг довгий, з розрізами з боків - він нагадує віруючим про ребро Ісуса, пробитому римським солдатом під час розп'яття. Краї стихаря фіксуються ґудзиками і додатково прикрашаються стрічками. Вони, а також стрічки на рукавах, символізують узи, якими зв'язали Спасителя для суду у Пилата. Опліччя з візерунками або з контрастною матерією служать нагадуванням катувань і бичувань, пережитих Господом перед смертю, про пролиту кров і Його ранах.

На відміну від дияконів, церковний стихар священики носять під ризами, тому його називають ще й підризником.

Де можна замовити стихар -підризник?

Раніше стихарі, призначені для священиків, відшивали з лляного полотна. Сьогодні ж виробники використовують і інші, більш якісні, практичні і дорогі тканини - габардин, парчу. Компанія «Від щирого серця» пропонує богослужбове вбрання, в тому числі і стихарі власного виробництва. Якісний, але недорогий товар доступний в різних кольорах і розмірах, також можливе індивідуальне виконання виробу (на замовлення). При виконанні виробник дотримується всіх вимог церкви, тому стихар можна піднести в дар храму або купити для власних потреб.

Придбати церковну атрибутику та одяг можна оптом і в роздріб за прийнятною ціною, при необхідності виконується доставка по Україні будь-яким перевізником.