x

передзвонити

пошук

*Зареєстровані користувачі можуть швидше оформляти замовлення, відстежувати їх статус і переглядати історію покупок.

Авторизація

кошик

Вишиті храмові аксесуари для пасхальних обрядів

До числа найголовніших християнських свят відносять Великдень, який відзначають абсолютно всі конфесії, які сповідують віру в Ісуса Христа. До Світлого Недільного тижня віруючі готуються дуже ретельно - тримають піст, очищають душу і тіло, сповідаються, господині піклуються про прибирання приміщень, складають святкове меню.

Не менш ретельно готуються до свята і священнослужителі, а також храмові прислужники. Їм потрібно підготувати Дім Божий за всіма церковними догмами, а також створити в ньому відповідну атмосферу. Тут центральне місце відводиться спеціальній атрибутиці, купити яку в Україні сьогодні не складе труднощів. Все більше людей вибирають вишиті храмові аксесуари, які відповідають древнім традиціям нашого народу, відображають його культурні та духовні цінності.

Напередодні Світлого Христового Воскресіння

Підготовка до Великодня починається задовго до його настання, адже останній тиждень великого посту - Страсна седмиця - також має свої правила. Після Вербної неділі кожен день служаться спеціальні перші Літургії, зокрема чин хресного шляху, читається псалтир. Найбільш важливі дні цього тижня - Великий четвер, Страсна п'ятниця і субота. У четвер перед великоднім воскресінням віруючі згадують встановлення таїнства причастя і євхаристії. У п'ятницю - в день, коли Ісус був розп'ятий і помер мученицькою смертю - в храмах виносять плащаницю.

Плащаниця - це спеціальний великий плат, на якому зображено тіло Господа, що лежить в труні. Навколо зображення сцени смерті розташовуються цитати зі Святого Письма, сакральні написи. Колір реліквії найчастіше синій або червоний, краї обшиваються золотою бахромою, тасьмою. Цей великодній церковний атрибут, до якого йдуть на поклон, стоячи на колінах, укладають на престол. Символічна труна Ісуса Христа оформляється квітами, свічками, на нього поверх плащаниці укладаються ікони, Євангеліє, покрівці. Під час літургії священики використовують і інші особиві аксесуари - повітря.

Передвеликодній атрибут - плащаниця - знаходиться в храмі до пізньої ночі Великої суботи. Перед недільною ранковою службою її урочисто прибирають в вівтар під спільний спів, оголошуючи всім присутнім віруючим, що Христос воскрес.

Світле Воскресіння

Для багатьох людей Пасха починається з ранкового богослужіння з освяченням їжі - фарбованих яєць, пасок, м'ясних делікатесів, які дозволені з нинішнього дня, так як великий піст скінчився. Під час літургії читаються урочисті псалми, радісні співи, здійснюється хрещена хода навколо храму. Все оздоблення Дому Божого також змінюється світлим і святковим, адже з цього моменту необхідно радіти, а не сумувати. Для цих днів вибирають білі аксесуари - фелони, ризи, покрівці, повітря, епітрахиль, стихар, закладки для святих книг, а також хоругви і фани.

Фелон. Це урочисте вільне вбрання священиків, які носять під час богослужінь. Для Пасхальних обрядів використовують багато прикрашені вироби - вишиті нитками або бісером, облямовані золотою, срібною бахромою, тасьмою. Часто в комплекті з фелоном йдуть інші атрибути священичого одягу - стихар, епітрахиль, пояс, повітря, покрив, нарукавники. Всі вироби оформляються в одному стилі і кольорі.

Хоругви - релігійні прапори прямокутної форми, закріплені на держаку, увінчаному хрестом. Полотнища обшиваються бахромою, прикрашаються китицями, іконами, біблійними сценами, вишивкою.

Фани - матерчатий храмовий аксесуар, який служить для прикраси церкви і використовується в хресних ходах, процесіях. Як і хоругви, вони прикрашаються вишивкою, іконою, бахромою, тасьмою.

Закладки для Євангелія. Аксесуар має вигляд двох зшитих зверху смуг з дорогої і якісної тканини з пишними кінцями. Оформляють його мініатюрними іконами, християнськими символами, хрестами, обшивають бахромою.

Плати для причастя (ельетон) - реквізит, який використовується для покривання голови віруючих, які беруть святе причастя, і для витирання чаші.

Якісні великодні атрибути для храму в Україні

Щоб придбати якісну і недорогу церковну атрибутику варто звернутися до виробника «Від щирого серця». Компанія багато років працює над створенням вишитих аксесуарів та одягу, пропонуючи їх в широкому асортименті. Знайдуться в її каталозі і аксесуари для пасхальних богослужінь.

Вироби від української компанії мають ряд переваг. вони:

  • дуже якісні;
  • багато прикрашені машинною вишивкою нитками, чеським бісером;
  • мають помірну ціну;
  • відпускаються в роздріб і оптом по спеціальному прайсу;
  • доставляються в межах України будь-яким перевізником;
  • відповідають церковним вимогам і догмам.

Заглянувши в наш каталог, ви точно знайдете необхідні вироби для світлого свята в широкому асортименті. Замовте їх прямо зараз!